The Story of Alan

To dzięki temu projektowi nawiązaliśmy z Capgemini strategiczne partnerstwo . Od 2017 roku przeprowadzamy podobne kampanie dla klientów na całym świecie.

O kliencie

Capgemini jest jedną z największych na świecie firm świadczących usługi w zakresie nowoczesnych usług dla biznesu: doradztwa i technologii informatycznych. W Polsce zatrudnia prawie 5000 osób w kilku biurach na terenie kraju.

WYZWANIE

Zwiększenie adopcji narzędzia

Capgemini zwróciło się do nas z prośbą przeprowadzenia kampanii gamifikacyjnej, zwiększającej adopcję cyfrowego narzędzia służącego do zgłaszania problemów technicznych.

Największym wyzwaniem w przypadku kampanii zwiększających używalność nowych narzędzi są przyzwyczajenia pracowników do utartych ścieżek komunikacji, które „działają”.

Kluczem do sukcesu jest pracownik i odpowiedzenie na jego pytanie w sposób przekonywujący: Dlaczego mam podejmować wysiłek nauki nowego narzędzia jeśli dotychczasowe metody działają?

Na to pytanie miała przekonywująco odpowiedzieć kampania gamifikacyjna. Spoiler – udało się!


Alan_Vertical
ROZWIĄZANIE

Gra przygodowa

Jedną z najpotężniejszych metod przekonywania jest storytelling. Suche fakty i korzyści mogą skutecznie przekonywać, ale wzmocnione obrazem i historią są prawie nie do odparcia.

Rozgrywka

W związku z tym stworzyliśmy grę przygodową, której głównym bohaterem był świeżo zatrudniony w strukturach firmy – Alan. Bohater zwolnił się z tartaku, by podjąć nowe wyzwania w świecie Capgemini. Poprzez rozrywkę i historię przekazywaliśmy pracownikom najważniejsze informacje o nowym narzędziu. Dzięki takiemu podejściu nie mieli poczucia, że narzędzie jest im „narzucane” odgórnie.

Przebieg kampanii

Co tydzień przez okres trzech miesięcy udostępnialiśmy pracownikom na dedykowanej platformie webowej kolejny epizod gry, która polegała na rozwiązywaniu prostych zagadek edukując jednocześnie pracowników z nowego narzędzia. Za przechodzenie epizodów pracownicy otrzymywali wirtualną walutę, którą pod koniec akcji mogli wymienić w sklepie platformy na unikalne gadżety sygnowane logiem kampanii.

Stwórzmy razem coś niezwykłego

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 48 godzin