The Ancient Treasure

Gra edukacyjna dla pracowników korporacji

Typ projektu

Nauka korzystania z narzędzia

Rozwiązanie

Gra edukacyjna

Cel

Wyposażenie pracowników w umiejętność korzystania z narzędzia do tłumaczeń

wyzwanie

Zmiana przyzwyczajeń
pracowników

Wdrażanie w organizacjach nowych narzędzi informatycznych najczęściej wymaga od pracowników zmiany przyzwyczajeń. Nasz klient jako międzynarodowa organizacja wiele procesów tłumaczeń. W celu redukcji kosztów oraz budowania bazy tłumaczeń, wprowadzono aplikację, która pozwalała pracownikom zlecać tłumaczenia dokumentów oraz je wykonywać z wykorzystaniem zasobów wewnętrznych. Narzędzie nie było jednak w pełni wykorzystywane przez pracowników, a proces tłumaczenia dokumentów wciąż odbywał się według dawnych zwyczajów.

mockup-ancient
rozwiązanie

Angażująca gra edukacyjna

Stworzyliśmy grę edukacyjną, której celem była edukacja z narzędzia w oparciu o angażującą historię. Jej głównym bohaterem był jeden z pracowników firmy klienta mający za zadanie przetłumaczyć starożytny dokument, który w nieznanych dla niego okolicznościach znalazł się w archiwach BSH. W trakcie gry użytkownicy wraz z bohaterem przechodzili etapy tłumaczenia tajemniczego dokumentu, a jednocześnie poznawali korzyści płynące z korzystania z narzędzia.

W kontraście do tradycyjnych, nużących szkoleń, budowa narracji w grze wzbudza emocje i pozwala na lepsze zapamiętanie treści dotyczących narzędzia i w konsekwencji zwiększenie jego używalności.

Stwórzmy razem coś niezwykłego

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 48 godzin