Rajd o Tron

Kilkadziesiąt oddziałów, wspólna misja w realizacji celu. 100% zarejestrowanych użytkowników. Stałe zaangażowanie użytkowników w aktywności platformy na poziomie 90%.

O kliencie

Auto Partner S.A. jest dynamicznie rozwijającym się importerem i dystrybutorem części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i motocykli. Spółka stanowi platformę sprzedaży, głównie kanałami elektronicznymi, oraz logistyki dostaw części zamiennych w trybie just-in-time do rozproszonych klientów, do których należą przede wszystkim warsztaty oraz sklepy motoryzacyjne.

wyzwanie

Wsparcie procesów sprzedażowych & rozwój kompetencji pracowników

Naszym zadaniem było stworzenie platformy gamifikacyjnej, która skutecznie wesprze procesy sprzedażowe oraz dostarczy pracownikom wartościową wiedzę do rozwoju kompetencji. Odbiorcami kampanii byli pracownicy sieci sprzedaży detalicznej.

Kluczem do sukcesu było skupienie się na procesie integracyjnym wewnątrz oddziałów sprzedażowych i wytworzeniu zdrowej rywalizacji oraz odrobiny zabawy między pozostałymi oddziałami firmy. Platforma pełni także funkcję informacyjną i zwracającą uwagę na aktualnie ważne treści przeznaczone dla działu sprzedaży. Wiedza jest dodatkowo utrwalana dzięki obecności wyzwań edukacyjnych rozliczanych automatycznie przez platformę.


ROZWIĄZANIE

Długoterminowa kampania gamifikacyjna

W trakcie 6-miesięcznej kampanii przenosimy naszych użytkowników w postapokaliptyczną przyszłość, do świata inspirowanego Grą o Tron i Mad Maxem. 90 oddziałów sprzedaży, a w nich ponad 1000 sprzedawców motywowanych wiedzą, wynikami sprzedażowymi i “oparami benzyny”, dążących do zwycięstwa w rajdzie.Obecna na platformie mapa wyścigu jest interaktywną wizualizacją graficzną postępów w realizacji celów każdego oddziału sprzedaży. Wszystkie oddziały posiadają swój unikatowy avatar w postaci “battle car’a”, do którego każdy z pracowników oddziału “dolewa paliwa” i wpływa na postęp w rajdzie przez realizację wyzwań edukacyjnych i sprzedażowych. Dodatkowo użytkownicy za realizację indywidualnych zadań otrzymują monety, które mogą wymieniać na nagrody w wirtualnym sklepie. Gra wymaga strategicznych posunięć zarówno indywidualnych, jak i grupowych, mobilizując przy tym użytkowników do podejmowania aktywności i współpracy.

Głównym bohaterem platformy prowadzącego narrację jest MAX - wojownik szos, syn pustyni, specjalista w ściganiu się i naprawie samochodów. Max ma twardy charakter i nigdy się nie poddaje. Jego poczucie humoru i pomocna dłoń zawsze motywuje wszystkich do uczestnictwa w rajdzie, gdyż… świat nie jest już przyjaznym miejscem i trzeba walczyć o każdą kroplę paliwa. 😁

th-rajd-o-tron
rezultaty

Niezwykłe zaangażowanie & rekordowa aktywność

Fabuła dostosowana do grupy docelowej, dobrze zaplanowane działania marketingowe oraz skuteczne moduły platformy sprawiły, że już w pierwszym tygodniu do platformy zarejestrowało się 1006 użytkowników co stanowi 100% wszystkich pracowników sprzedaży detalicznej. Już w momencie uruchomienia rejestracji na platformie, blisko 60% wszystkich użytkowników oczekiwało na stronie tuż przed ogłoszoną godziną startu platformy. Po kilku miesiącach od rozpoczęcia kampanii, 90% użytkowników wciąż angażowało się w cykliczne zadania na platformie, przyczyniając się tym samym do zwiększonej realizacji celów sprzedażowych.

Stwórzmy razem coś niezwykłego

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 48 godzin