Phillip Morris Polska

PMI Masters

Największe wdrożenie platformy gamifikacyjnej w historii Great. Codzienne zaangażowanie kilkutysięcy pracowników w cel strategiczny firmy.

O kliencie

Philip Morris w ramach Polskich spółek zajmuje się produkcją oraz dystrybucją wyrobów tytoniowych min takich marek jak Marlboro czy L&M, z których około 70% trafia na eksport. W Polsce zatrudnia blisko 6000 osób.

iphone_macbook_pmimasters-2
WYZWANIE

Generowanie leadów

Naszym zadaniem było zaangażowanie pracowników fabryki produkującej papierosy oraz pracowników biurowych do tego, aby aktywnie polecali IQOSA (urządzenie do podgrzewania tytoniu) swoim znajomym i rodzinie.

telefon_platformy@2xx
ROZWIĄZANIE

Platforma gamifikacyjno- społecznościowa

Uruchomiliśmy dla klienta platformę społecznościowo-gamifikacyjną z dedykowanym mechanizmem „Poleć znajomego”. Pracownicy za polecanie znajomych potencjalnie zainteresowanych zakupem IQOSA otrzymują wirtualne monety, którą mogą wymienić na nagrody w sklepie platformy. Dodatkowe monety uzyskują za realizację wyzwań edukacyjnych i społecznościowych. W celu uzyskania długofalowego zaangażowania stworzyliśmy wirtualnych bohaterów, którzy na platformie prowadzą angażującą narrację z grupą docelową.

Dodatkowo dzięki zaawansowanym funkcjom społecznościowym platforma pełni dzisiaj u klienta funkcję głównego kanału komunikacji z pracownikami.

Nieopanowany wzrost KPI

Dobrze zaplanowane działania marketingowe i skuteczne moduły platformy sprawiły, że już w pierwszym tygodniu do aplikacji zarejestrowało się przeszło 2000 osób z sześciotysięcznej grupy docelowej. Po 3 miesiącach machina polecania ruszyła na dobre, a pracownicy zaczęli generować 40-krotnie więcej leadów miesięcznie niż przed wdrożeniem platformy.

chart

Inne KPI

9751

leadów, wzrost z 31 do 812 miesięcznie

582 905

podjętych aktywności przez pracowników na platformie

9751

leadów, wzrost z 31 do 812 miesięcznie

582 905

podjętych aktywności przez pracowników na platformie

582 905

podjętych aktywności przez pracowników na platformie

9751

leadów, wzrost z 31 do 812 miesięcznie

Stwórzmy razem coś niezwykłego

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 48 godzin