PMI Masters

Największe wdrożenie platformy gamifikacyjnej w historii Great. Codzienne zaangażowanie kilkutysięcy pracowników w realzację celu strategicznego firmy.

O kliencie

Philip Morris w ramach polskich spółek zajmuje się produkcją oraz dystrybucją wyrobów tytoniowych takich marek jak Marlboro czy L&M, z których około 70% trafia na eksport. W Polsce zatrudnia blisko 6000 osób.

WYZWANIE

Generowanie leadów

Naszym zadaniem było zaangażowanie pracowników fabryki produkującej papierosy oraz pracowników biurowych do tego, aby aktywnie polecali IQOSA (urządzenie do podgrzewania tytoniu) swoim znajomym i rodzinie.

telefon_platformy
ROZWIĄZANIE

Platforma gamifikacyjno - społecznościowa

Uruchomiliśmy dla klienta platformę społecznościowo-gamifikacyjną z dedykowanym mechanizmem „Poleć znajomego”. Pracownicy za polecanie znajomych potencjalnie zainteresowanych zakupem IQOSA otrzymują wirtualne monety, którą mogą wymienić na nagrody w sklepie platformy. Dodatkowe monety uzyskują za realizację wyzwań edukacyjnych i społecznościowych. W celu uzyskania długofalowego zaangażowania stworzyliśmy wirtualnych bohaterów, którzy na platformie prowadzą angażującą narrację z grupą docelową.

Dodatkowo dzięki zaawansowanym funkcjom społecznościowym platforma pełni dzisiaj u klienta funkcję głównego kanału komunikacji z pracownikami.

Wzrost KPI

Dobrze zaplanowane działania marketingowe i skuteczne moduły platformy sprawiły, że już w pierwszym tygodniu do aplikacji zarejestrowało się przeszło 2000 osób z sześciotysięcznej grupy docelowej. Po 3 miesiącach machina polecania ruszyła na dobre, a pracownicy zaczęli generować 40-krotnie więcej leadów miesięcznie niż przed wdrożeniem platformy.

chart

Inne KPI

9751

leadów, wzrost z 31 do 812 miesięcznie

582 905

podjętych aktywności przez pracowników na platformie

1 714 026

zdobytych przez użytkowników monet

66 373

opublikowanych na platformie postów

300 000+

lajków do postów

9751

leadów, wzrost z 31 do 812 miesięcznie

582 905

podjętych aktywności przez pracowników na platformie

1 714 026

zdobytych przez użytkowników monet

66 373

opublikowanych na platformie postów

300 000+

lajków do postów

Stwórzmy razem coś niezwykłego

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 48 godzin