Bohaterowie BMZ

Budowanie kultury organizacyjnej to długofalowy proces. Sprawdź jak gamifikacja może pomóc pracownikom prawdziwie zaangażować się i utożsamić z wartościami firmy.

Wyzwanie

Skuteczne wdrożenie wartości firmy

Wartości firmy pełnią dla pracowników rolę wskazówek, które pomagają na co dzień realizować wizję organizacji. Wdrażanie ich wśród uformowanego już zespołu może okazać się wyzwaniem wobec przyzwyczajeń pracowników. Wartości mogą okazać się pozytywną inspiracją pod warunkiem, że zostaną właściwie zakomunikowane.

Działania: Premarketing, gra terenowa, postmarketing, gadżety

Rozwiązanie

Gra terenowa

Dla naszego klienta przygotowaliśmy kampanię pomagającą wdrożyć istotną zmianę dotyczącą kultury organizacyjnej w taki sposób, by nie tylko została zapamiętana, ale przede wszystkim trafiła do serc odbiorców. Kampania gamifikacyjna została przeprowadzona w 100% poza światem online! To pierwsza tego typu realizacja, która przyniosła zaskakujące efekty.

Jej głównym elementem była gra terenowa, która odbywała się na terenie biur i zakładów naszego klienta. Całość kampanii trwała około 3 miesiące, a jej początek zwiastowało pojawienie się w przestrzeni plakatów informujących o dacie rozpoczęcia nadchodzącej gry terenowej. Po okresie “premarketingu” pracownicy mieli okazję zapoznać się z ulotkami opisującymi zasady gry oraz nagrodami, które można otrzymać za zebranie wszystkich wymaganych punktów.

Zadaniem pracowników było odnalezienie na terenie firmy kartonowych postaci superbohaterów (uosobień pięciu wartości organizacji) oraz rozwiązanie zagadek związanych z opisami wartości. Po zebraniu na ulotce pieczątek oraz haseł do krzyżówki, pracownicy mogli wziąć udział w losowaniu nagród.

Bohaterowie BMZ
Finał kampanii

Wszechobecne wartości

Kampania zakończyła się oficjalnym losowaniem nagród dla uczestników. Pracownicy mieli możliwość otrzymać pakiet specjalnie zaprojektowanych gadżetów (skarpety, długopisy, notesy, smycze). W przestrzeni firmowej rozwieszone zostały plakaty z wizerunkiem superbohaterów i opisem wartości, a na jednej ze ścian pojawiła się także rozległa fototapeta.

Dodatkowym elementem wdrożonym po kampanii były tzw. stripy komiksowe, czyli 3-4 okienkowe komiksy przedstawiające wartości firmy w humorystyczny sposób, publikowane co tydzień w kantynie w formie ulotek DL.

Rezultaty

Ponad 800 zaangażowanych pracowników firmy BMZ, dla których wdrożone wartości to więcej niż tylko słowa.

Stwórzmy razem coś niezwykłego

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 48 godzin