back

Bank Szyty
na Miarę

Nasze pierwsze wdrożenie gamifikacji dla pracowników.

Klient

Bank BPH

usługa

Grywalizacja, wizualizacje, rozwój

technologia

Platforma internetowa, aplikacja mobilna

O projekcie

Celem akcji „Bank szyty na Miarę” było wykorzystanie mechaniki gier do edukacji pracowników Banku oraz zwiększenie ich zaangażowania w zgłaszanie pomysłów na rozwój i usprawnienie firmy.
Na potrzeby projektu opracowany został scenariusz, który przedstawiał codzienne perypetie hipotetycznego pracownika Banku, Adama Miary.

  • Edukacja pracowników z zakresu nowych usprawnień w banku
  • Zwiększenie liczby rejestracji w zastygłym systemie bankowym
  • Zwiększenie liczby zgłaszanych inicjatyw wśród pracowników z zakresu procedur bankowych

Aplikacja została zaprojektowana pod przeglądarkę IE8 w technologiach webowych, takich jak: HTML, jQuery, JavaScript, PHP. Dostęp do niej był walidowany za pomocą IP.

Nasze rozwiązanie

Pierwszym etapem akcji "Bank szyty na Miarę" był serial przygodowy, który zmieniał sposób komunikacji na temat projektów prowadzonych w Banku i w innowacyjny sposób motywował pracowników do zaangażowania się w usprawnianie pracy Banku.
W tym 6-odcinkowym serialu przedstawiliśmy historię Adama Miary, pracownika banku, bohatera z osobowością, nawykami i uczuciami.

Drugim etapem akcji "Bank szyty na Miarę" była gra przygodowa, w której każdy pracownik mógł sterować losami bohatera. Każda z 12 misji wciągała uczestników poprzez takie działania jak: zbieranie oraz tworzenie przedmiotów, rozwiązywanie łamigłówek, czy testów.
Po przejściu misji, gracz otrzymywał kolejne cyfry, które były elementem tajnego kodu. Zebranie całego kodu pozwoliło na wpisanie go na specjalnie przygotowanej stronie. Pierwsze osoby, które skompletowały i wpisały kod, otrzymywały nagrody.

Efekty

Dzięki akcji podnieśliśmy ważne dla banku wskaźniki:

60%

3 100 osób wzięło udział w kampani. To ponad 60% zaangażowanych pracowników!

10X

10 razy więcej zgłaszanych inicjatyw!

23 671

Odwiedzin strony dedykowanej kampanii

Zainteresowany? Zobacz nasze inne rozwiązania lub skontaktuj się The Story of Alan - for Capgemini